Czy mając guzy rakowe można podnosić ciężary?

Czy jeżeli mam guzy rakowe na nerwach ( nerwiakowłókniakowatość) to czy mogę podnosc ciężary na siłowni aby wyrobić mięśnie? Czy po przez ćwiczenia siłowe te guzy nie będą naciskane przez mięśnie za mocno? Czy takie ćwiczenia będą zdrowe dla mojego ciała? Jeśli nie to jakie Pan/Pani poleca ćwiczenia tak aby nie zaszkodzić guzom i swojemu ciału Pozdrawiam serdedznie

Szanowny Panie, nie są to guzy rakowe. Ćwiczenia fizyczne są jak najbardziej wskazane, jednakże proszę zachować umiar