Czy mając krwiaka w 19 tyg. ciąży o wielkości 9mm muszę zrezygnować z seksu?

Proszę o podpowiedź, ponieważ martwię się o moje dzieciątko.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zwykle zaleca się powstrzymanie od wysiłku i współżycia płciowego aż do zniknięcia krwiaka. W Pani przypadku jest on jednak nieduży. Jeśli nie krwawi Pani i krwiak w kolejnych badaniach jest coraz mniejszy, to niewykluczone że może Pani ostrożnie podjąć stosunki płciowe. Nie dam Pani jednak ostatecznej odpowiedzi. Koniecznie powinna Pani skonsultować tę kwestię ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie.