Czy mając takie wyniki należy iść do lekarza?

Opis TK z kontrastem – w okolicy zgięcia wątrobowego okrężnicy , widoczne jest odcinkowe [na długości ok. 40cm ] pogrubienie jej ściany we wszystkich fazach badania do ok. 1,4 cm nie można wykluczyć zmiany npl. Moje pytanie czy mam pójść do lekarza i jakiego?.
MĘŻCZYZNA, 76 LAT około miesiąca temu

Dobry wieczór.

Wynik wymaga pilnej oceny z dokładnym wywiadem oraz badaniem fizykalnym aby wykluczyć opisane zmiany.

Konsultacja u lekarza zlecającego badanie lub swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który ocenią wynik i zlecą odpowiedniego specjalistę np gastrolog lub chirurga onkologa w celu rozszerzenia diagnostyki.

Proszę nie bagatelizować opisanej zmiany wynik wymaga oceny porównawczej z objawami klinicznymi i dokładnym badanie fizykalnym

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta