Czy mała ilość wody i duże ilości kawy mogły przyczynić się do takiego wyniku kreatyniny?

Kobieta 31 lat. Kreatynina 1.35 a norma do 0.95, egfr 49 a norma powyżej 60. Proszę o informację czy mała ilość wody i duże ilości kawy mogły przyczynić sie do takiego wyniku?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie wyniki świadczą już o poważnym zaburzeniu funkcji nerek i wymagają diagnostyki. Sugeruję udać się w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania oraz pokierowania dalszą diagnostyką. Jest bardzo mało prawdopodobne, że odwodnienie spowodowało aż takie odchylenie w wynikach.