Czy małe kroki na skórze to świerzb?

Witam Od jakiegoś czasu coś kłuje mnie w pościeli. Dostałam ostatnio mega-mocnego świądu skóry głowy. A wcześniej miałam powiększony węzeł chłonny - ten pod brodą. Na karku nic się nie działo. Do tego czuję też jakby ukłucia szpilką na ramionach. I faktycznie po dokładnym obejrzeniu są na nich takie maleńkie czerwone kropeczki jak po ukłuciu szpilkami. Czy to świerzb czy może jakiś rodzaj wszy ? A jeśli wszy to jaki rodzaj wszy to może być ?

Lek. Paweł Szadkowski

Świerzb zazwyczaj powoduje większe zmiany, czasem linijne, więc kilka kropek wielkości ukłucia szpilki są mało prawdopodobne, ale możliwe. Może to również być wesz głowowa, ale wtedy myślę, że zauważyła by Pani gnidy we włosach. Najlepiej udać się do lekarza, który oceni opisywane przez Panią zmiany. Proszę też wyprać pościel.