Czy mały przyrost obwodu główki dziecka świadczy o małogłowiu?

Moja 7msc corka, urodzila sie z obwodem główki 33 cm, teraz jej obwod wynosi 41 cm. Dodam ze wazy 7400 i ma 69 cm wzrosu. Rozwoj psychomotoryczny jest prawidlowy. Ma delikatnie splaszczona czaszke po obu stronach.Prosze powiedziec czy jej maly przyrost obwodu glowki moze swiadczyc o maloglowiu? Do jakiegp specjalisty sie ewentualnie udac?

Małgorzata Panek

Istotne jest , czy obwód główki utrzymuje się na tym samym percentylu, tzn. czy dziecko równomiernie rośnie.
Proszę pokazać wyniki pomiarów lekarzowi pediatrze. On oceni czy wygląd główki Pani córki jest prawidłowy.
Pozdrawiam