Czy mały ubytek międzyprzedsionkowy może spowodować powiększenie prawego przedsionka?

Dobry wieczór, czy mały ubytek międzyprzedsionkowy (4mm) może spowodować powiększenie prawego przedsionka (RAA - 20cm2) oraz poszerzenie żyły głównej dolnej (IVC 27mm, zmienność oddechowa do 50%) czy też raczej odwrotnie to poszerzona żyła główna odpowiada za powiększony prawy przedsionek, a ubytek jest nieznaczącą wadą. Jeżeli tak to gdzie szukać przyczyny poszerzonej żyły głównej dolnej? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Szanowny Panie, nie łączyłbym ubytku z powiększeniem przedsionka, proszę wynik skonsultować z kardiologiem