Czy mam ADHD?

Witam!

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy nie mam ADHD. Powodem wielu kłótni w moim związku i nieporozumień z innymi jest moje roztargnienie i "zapominalstwo". Potrafię trzymać jakiś przedmiot w ręce, odłożyć go wykonując inną czynność i za chwilę nie pamiętać, co z nim zrobiłam. Często zdarza mi się szukać przedmiotów, które są mi potrzebne np. klucze, telefon. W pracy bez kalendarza nie potrafię funkcjonować, jeżeli chcę coś zapamiętać, muszę to zapisać, ciężko mi utrzymać porządek, głównie w domu i w swoim pokoju, w pracy staram się pilnować, mogę wręcz powiedzieć, że tu mam prawie zawsze porządek. Lubię wszelakie sortowania i układanie dokumentów, w których można się odnaleźć tylko wtedy, kiedy znajdują się uporządkowane w segregatorach.

Obecnie pracuję na stanowisku doradcy leasingowego i tak zwanej "papierologii" jest o wiele mniej, natomiast wcześniej byłam pracownikiem działu obsługi umów i przygotowując dokumenty dla klientów robiłam wiele błędów, o których później najczęściej sama nie wiedziałam. Wyjeżdżając gdziekolwiek, np. na wakacje, ciągle sama się sprawdzam, żeby wziąć ze sobą wszystko, ponieważ potrafię zapomnieć o podstawowych rzeczach i być przekonaną, że je zapakowałam. Myślę, że warto też wspomnieć, że to co robię - w pracy, w domu, np. sprzątanie, robię bardzo szybko, ale często niedokładnie, nie lubię drobiazgowych wykończeń, zbytniej dbałości o szczegóły, nie lubię też zbyt długo po prostu "siedzieć bezczynnie". Czy mam się czym martwić? Nie wiem czy to kwestia mojej osobowości czy naprawdę mogę mieć ADHD. Czy mogę wykonać jakiś test, który pomógłby mi to stwierdzić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

ADHD jest zaburzeniem, z którego się nie wyrasta, ale z którym, przy odpowiedniej terapii i wypracowaniu odpowiednich machanizmów funkcjonowania, można żyć. W przypadku osób dorosłych nosi ono nazwę AADD. Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, czy ma Pani ADHD i dlatego proponuję konsultację z psychologiem lub psychoerapeutą, który pozwoli Pani zrozumieć samą siebie i wskaże właściwe sposoby radzenia sobie z obowiązkami w pracy i w domu.

Pozdrawiam :)