Czy mam autyzm? Jeśli tak, to co powinnam z tym zrobić?

Jestem kobietą 22-letnia. W wieku 3 lat dopiero zaczęłam mówić. Mam bardzo duży problem z nawiązaniem kontaktu z drugim człowiekiem, taką chorobliwą nieśmiałość. Nawet nauczycielka na uczelni zasugerowała mi wizytę u psychologa. Gdy rozmawiam z innymi, to nie patrzę się na nich, poza tym nie rozumiem komunikatów pozawerbalnych, wszystko rozumiem dosłownie, w ogóle nie rozumiem metafor, mówię nieprawidłowo, w ogóle nie trzymam się szyku zdania, czasami jak coś mówię, to widzę przed oczami, ale brakuje mi słów. Poza tym bardzo długo myslę zanim coś powiem, to trwa wieczność. Robię bardzo dużo błędów ortograficznych, mam problemy z koncentracją, spore problemy z pamięcią, gdy się uczę na egzamin na drugi dzień pamietam jakies 30% tego czego sie uczyłam. Gdy czytam gazetę i ja odkładam, zwykle tylko pamietam jaka była tematyka, ale nie pamiętam dokładnie o czym był artykuł. Leków żadnych nie biorę, z wyjątkiem nerwosolu, bo jestem strasznie nerwowa często bez powodu, trochę mi ten lek pomaga. Ostatnio też zaczęłam brać lecytynę na poprawę pamięci, ale jak narazie nie pomaga. Nie wiem, co mam robić, wydaje mi się, że to może być autyzm. Byłam kiedyś u bioenergoterapeutki i ona powiedziała, że mam zmiany autystyczne w mózgu. Miałam robione EEG - wynik nieprawidłowy, tomografia prawidłowa.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Autyzm charakteryzują objawy takie jak: zaburzenia oddziaływania emocjonalnego i społecznego z otoczeniem, zaburzenia komunikacji (zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej) oraz powtarzające się, stereotypowe zachowania i zainteresowania.
Myślę, że do postawienia diagnozy, tłumaczącej występujące u Pani zaburzenia, konieczna jest wnikliwa ocena przez psychologa lub psychiatrę. Fachowa pomoc spowoduje poprawę Pani funkcjonowania.

Lekarz specjalista neurolog.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Jeśli Pani problemy faktycznie zaburzają funkcjonowanie to trzeba porozmawiać z psychologiem i może popracować terapeutycznie. Nie pisze Pani nic o tym nieprawidłowym EEG co tam takiego wyszło i co powiedział lekarz. Dobrą terapią na poprawę pamięci i koncentracji uwagi są treningi eegbiofeedback. Działają również wyciszająco. Warto spróbować jednak najpierw trzeba skonsultować się z neurologiem czy nie widzi przeciwskazań zwłaszcza w kontekście nieprawidłowego EEG.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy