Czy mam bać tego wyniku?

Otrzymałam wynik z badania histopatologicznego po tzw. "czyszczeniu": 1.Fragmenty endometrium fazy proliferacyjnej oraz strzępy prawidłowej błony śluzowej kanału szyjki macicy. 2. Fragmenty obrzękniętego endometrium fazy proliferacyjnej. 3.Strzępy prawidłowej błony śluzowej szyjki macicy i płaty nabłonka wielowarstwowego płaskiego tarczy bez dysplazji. Ponadto fragmenty włóknistego podścieliska kanału szyjki macicy. Podstawa wykonania tego badania była zła cytologia (2 razy) i kolposkopia. a mam 49 lat. Proszę o podpowiedź czy mam się bać

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Te wyniki które Pani podała nie wskazują na istotną patologie. Radziłbym skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.