Objawy neurologiczne boreliozy

Witam, mam 32 lata i chciałbym zadać pytanie dotyczące neurologicznych objawów boreliozy. Jakieś 17 lat temu zauważyłem w okolicach pachwin i podudzia zaczerwienione okręgi, lekko wypukłe i puste w środku (średnica około 3 cm). Nie wiedziałem co to jest - zbagatelizowałem sprawę. Pamiętam później non stop się przeziębiałem. Na studiach miałem bardzo duże problemy ze zdrowiem. Stany podgorączkowe, bóle w mięśniach, sztywności karku, bezdech w nocy. Czasem budziło mnie "strzykanie - kłucie" w głowie. Czasem takie kłucia w głowie miały miejsce podczas dnia. Do tego paliłem papierosy. Byłem bardzo osłabiony. Wszystko mnie bolało. Bywało u mnie pogotowie. Miałem skoki ciśnień. Lekarze stwierdzili nerwicę i zalecili leki psychotropowe. Mniej więcej od 27 roku życia przestałem przyjmować wszelkie lekarstwa. Mój stan poprawił się ale nie do końca. W wieku 28 lat (mając częste stany osłabienia) pojechałem na narty. Wyjechałem ze stanem podgorączkowym, nie przygotowany fizycznie. Po powrocie zaczęły się okropne bóle głowy 9 potylica) karku i mięśni. Wylądowałem w szpitalu. Zrobiono mi tomografię i punkcję. Nie stwierdzono nic niepokojącego. Wypisano mnie po tygodniu - z ogromnymi bólami karku i głowy. Chodziłem na masaże. Trochę pomogło. Rzuciłem wtedy palenie na 2,5 roku. Zacząłem ćwiczyć na siłowni. Było coraz lepiej. Stan zdrowia się poprawiał. Mniej więcej rok temu zacząłem na nowo palić. Przestałem uprawiać sporty - mam absorbującą i stresującą pracę. Mój stan się pogarsza. Znowu bolą mnie mięśnie, stawy. Non stop jestem słaby i przemęczony (i nie jest to niewyspanie spowodowane narodzinami dziecka :) ). Mam częste bóle w kręgosłupie, częste twardnienie karku i kołatania serca. Zwłaszcza przy dużych temperaturach. Na ostatnich wakacjach myślałem, że mam zawał - miałem tak silną arytmię w jeden dzień, że myślałem, iż tak się właśnie skończy. W wieku 25 lat odwiedzałem kardiologów (jeden stwierdził, że wszystko ze mną ok - drugi że mam nadciśnienie od stresu), internistów, psychologów, neurologów. Generalnie nie stwierdzono logicznej przyczyny złego stanu zdrowia. Więc - czy po tylu latach... Czy mogę mieć boreliozę? Czy istnieją takie neurologiczne objawy boreliozy? Z góry dziękuję za radę.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Tak, może mieć Pan boreliozę, ale nie można tego przesądzić. Objawy mogą wskazwać na neuroboreliozę, która po kilku latach może się pojawiać. Powinien Pan wykonać badania w jej kierunku jeśli do tej pory nie były wykonane.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy