Czy mam cukrzycę ciążową i jak interpretować wyniki bada cukru?

Czy mam cukrzycę ciążową? 12 tc. Glukoza na czczo 101 mg/dl wartość ref. (70-99), po wypiciu glukozy 75g po godzinie glukoza 163 mg/dl wartość ref. <140, a po dwóch godzinach 138 mg/dl wartość ref. <120. Proszę o szybką odpowiedź martwię się.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik Pani glukozy na czczo upoważnia do rozpoznania cukrzycy ciążowej, aczkolwiek wyniki po obciążeniu 75g glukozy mieszczą się w normie. Najlepiej udać się do lekarza prowadzącego w celu dokładnej interpretacji po zestawieniu z Pani stanem klinicznym. Niewykluczone, że będzie konieczne powtórzenie niektórych badań. Do czasu wizyty może Pani już stosować dietę cukrzycową.