Czy mam czekać cały miesiąc na kolejne krwawienie by móc zastosować krążek antykoncepcyjny?

Witam serdecznie . Brałam tabletki antykoncepcyjne ..niestety wystąpiły niepożądane krwawienia. Ginekolog zalecił zmianę tabletek na krążek.po wzięciu ostatniej tabletki krwawienia zniknęły... kiedy mam dostosować krazek? Czy mam czekać cały miesiąc na kolejne krwawienie by móc zastosować krazek antykoncepcyjny ?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma takiej konieczności. Jednakże krążek założony w inny dzień, niż pierwszy dzień krwawienia, nie zapewnie od razu ochrony antykoncepcyjnej.