Czy mam dobry wynik Beta HCG?

Witam, w dalszym ciągu dręczy mnie jeszcze coś. Pisałam już do Państwa: Mam 34 lata. Jestem w ciąży. To moja trzecia ciąża. Z tym, że drugą ciążę poroniłam 2 lata temu w 8 tygodniu ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 4 grudnia 2011 roku. Jeśli dobrze rozumiem, to jest 6 tydzień ciąży? Tydzień temu byłam u lekarza. Nie robił USG. Kazał przyjść za 2 tygodnie. Wziąć Duphaston, zrobić betaHCG 2 razy co 24 godziny. Nie mam plamień, brzuch czasem zaboli, ale nie mocno. Mam wrażliwe na dotyk piersi. Wczoraj odebrałam wynik Beta HCG 9463,48 (normy podane 1-10 tydzień 201,64-225000,00). Proszę o informację, czy wynik jest zgodny z tygodniem ciąży według daty miesiączki? Jaki powinien być przyrost bety HCG po 24h? Nurtuje mnie, po co doktor kazał mi wziąć Duphaston? Czy Duphaston wpływa na wynik betaHCG? Wiele pytań mnie nurtuje, a jadę do pana doktora za tydzień. Po poronieniu było mi bardzo ciężko się pozbierać i to dlatego teraz wszystkiego się boję. Bardzo proszę o pomoc w moich pytaniach. Dziękuję. Wynik Beta HCG po 24h to 23467,14. Otrzymałam odpowiedź, że może to być ciąża mnoga albo badania były robione w różnych laboratoriach. Badania były robione w tym samym laboratorium. Proszę o informację, czy może to być coś groźnego, takiego jak zaśniad groniasty. Wizytę i USG mam za kilka dni i bardzo się denerwuję. Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zaśniad groniasty wikła ok. 1/1500 żywych urodzeń. Jest to bardzo rzadka jednostka chorobowa. Ciąża bliźniacza nie jest sama w sobie jeszcze patologią. Trudno jednak stawiać diagnozę na podstawie samego poziomu betaHCG we krwi. Myślę, że póki co nie ma powodów, by się niepokoić, bardzo prawdopodobne że ciąża jest zupełnie prawidłowa. Proszę spokojnie czekać na wizytę. W badaniu USG lekarz oceni, czy ewentualnie jest Pani w ciąży mnogiej lub też występują cechy zaśniadu. Myślę jednak, że nie ma sensu martwić się na zapas, zdecydowanie gorzej byłoby, gdyby stężenia betaHCG przyrastały zbyt wolno.

Pozdrawiam serdecznie!