Czy mam grzybicę jelit?

Jestem totalnie zmęczony, nie mam siły na nic, nawet rano po przebudzeniu nie mam siły wstać. Do tego kropne gazy, biegunki, ciemne mroczki przed oczami, kłopoty z koncentracją, biały nalot na języku. Ludzie wokół i rodzina raczej traktują mnie jako hipochondryka i mówią, że nic mi nie jest, a ja czuję się jak wrak człowieka. Mam 19 lat, 180 cm wzrostu i ważę 60 kg. Na jakie badania się zapisać? Czy jsśli jest to drożdżyca, to da się z niej wyleczyć w 100%?

19 LAT ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Pana objawy mogą być spowodowane wieloma schorzeniami. Powodem może być także grzybica, aby to potwierdzić należałoby wykonać badanie mikologiczne (materiał mógłby być pobrany przez gastrologa).

Najlepiej byłoby, gdyby udał się Pan do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego badania fizykalnego i podstawowych badań (morfologia krwi, OB, badanie moczu) - przyczyną przewlekłego zmęczenia może być anemia, cukrzyca, niedoczynność tarczycy... Gdyby wszystkie badania wyszły w granicach normy, to trzeba także rozważyć depresję, która może być "maskowana" - czyli objawiać się np. zmęczeniem, rozbiciem, kłopotami ze snem. Może jej towarzyszyć zespół jelita drażliwego, który objawia się bólami brzucha, biegunkami.

Pozdrawiam!