Czy mam iść do lekarz po ugryzieniu przez psa?

Witam. Wczoraj w udo ugryzł mnie owczarek niemiecki kolegi (na pewno był szczepiony przeciw wściekliźnie co roku, ostatnio miesiąc temu). Krew mi wcale nie leciała, jedynie mam trochę zdarty naskórek w jednym miejscu. Dzisiaj jednak dookoła ugryzienia pojawił mi się jakby siniak/rumień. Czy powinienem iść do lekarza?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli nie ma nasilonego nacieku zapalnego wokół rany {ropa, ucieplenie] oraz zaburzeń czucia to nie ma konieczności wizyty u lekarza. Proszę dbać o higienę rany i obserwować ją. Pozdrawiam.