Czy mam iść do psychologa?

Witam! Mam 13 lat jestem dziewczyną. Od jakiegoś czasu zaczęłam inaczej patrzeć na życie - wydaje mi się, że wszystko jest bez sensu, że po co mam coś robić jak i tak umrę, a moja przyszłość wydaję mi się nudna. To co sprawiało mi kiedyś przyjemność już nie jest takie samo. Chcę się dowiedzieć czy coś mi jest, czy tylko to sobie wmówiłam i mi to minie ? Proszę o odpowiedź.

Witam!

Twój sposób myślenia, a także zachowanie jest charakterystyczne dla wieku dojrzewania. Brak poczucia sensu życia, rozmyślanie o śmierci, brak motywacji, a do tego chwiejność emocjonalna (od skrajnej radości po płacz) mogą dezorganizować Twoje życie.

Ważne żebyś jednak postanowiła walczyć ze swoimi słabościami, zajmij się rozwijaniem swoich zainteresowań, otwórz się na znajomych, postaraj się ich poznać. Jeżeli masz taką możliwość to zaangażuj się w wolontariat. Jeżeli Twój stan będzie bardzo dezorganizował Twoje życie to warto porozmawiać z kimś dorosłym, do kogo masz zaufanie.

Pozdrawiam