Czy mam kontrolować poziom cukru we krwi?

Choruje na anoreksję. BMI 16. Od jakiegoś czasu mierze cukier na czczo. Często mam podwyzszony,powyżej 100 a najwięcej miałam 122. Czasami mam tak cały tydzień a czasami co któryś dzień. Nie ma reguły. Zrobiłam krzywa cukrową,która wyszła prawidłowo. Czy w takim razie powinnam dalej sprawdzać cukier na czczo? Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. Czy powinnam temat drążyć, czy po prostu uznać ze wszystko jest ok i nie mam się czym martwić?

Witam,

w opisanym przypadku przydała by się stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego który wykonał by badanie fizykalne które jest kluczowe w tym przypadku oraz diagnostyka laboratoryjna.

Z powodu choroby anoreksji powinna Pani być pod opieką diabetologa lub psychodietetyka.

Proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam