Czy mam martwić się takim obrazem nerek na usg?

Witam miałam robione USG jamy brzusznej ,na którym wyszło mi UMK N l mniej zwarty kielichy szer.do 5,5 mm.,w NP cechy niewielkiego zastoju kielichy gr. dolnej szer.do 7mm. ,miedniczka ap szer. 11mm do kontroli .Nerki położone prawidłowo,wielkości i echogenicznosci w normie .bez zmian ogniskowych . Dodam że miesiąc wcześniej byłam u ginekologa i pani doktor nic nie mówiła żeby coś zauważyła na nerce ,bo pani doktor która robiła mi USG sugerowała że ginekolog powinna to widzieć robiąc USG.Poszlam z tym wynikiem do lekarza pierwszego kontaktu i dowiedziałam się że nie mam się tym martwić , gdyż jest to norma ,ale dodam że dwa lata temu na robionym USG było wszystko w porządku . Proszę o poradę co mam dalej robić proszę o poradę ,jeszcze jedno czy do takiego stanu mogła doprowadzić zbyt duża ilość wypitej wody przed badaniem USG .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę się nie przejmować tylko wykonać kontrolne USG brzucha za rok.