Czy mam nadwagę? Czy powinnam się odchudzać?

Mam 13 lat w marcu będę miała 14. Chodzę do 1 klasy gimnazjum. Mam 158 cm wzrostu i ważę 49 kg. Uważam, że powinnam schudnąć. Szczególnie z okolic brzucha. Są momenty, że źle się czuję w swojej skórze, kiedy muszę włożyć obcisłą bluzkę czy strój kąpielowy. Często próbuje ćwiczyć i unikać słodyczy, ale brak mi silnej woli. Bardzo proszę o odpowiedź.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie masz powodów do niepokoju, Twoja masa ciała jest prawidłowa (adekwatna do wieku, wzrostu i płci).
Nie wstydź się swojego ciała, tylko postaraj zaakceptować.
Na pewno pomoże Ci w tym szczera rozmowa z mamą, ona także przechodziła przez ten trudny dla nastolatki czas i z pewnością rozumie co teraz czujesz.

Co do sylwetki, to wysmuklisz ją regularnie ćwicząc - www.abccwiczenia.pl, pamiętaj jednak, aby ćwiczenia wykonywać pod okiem rodziców.

Pozdrawiam