Czy mam nadwagę, jeśli ważę 60 kg przy wzroście 165 cm?

W marcu będę miała 13 lat . Ważę 60 kg i mam 165 wzrostu . Gram w piłkę nożną , na ostatniej wizycie w klinice sportowej pani doktor powiedziała że moje mięśnie też trochę ważą . Czy to możliwe że waga podniosła mi się od mięśni u nóg ? Czy mam nadwagę ? Czy żeby schudnąć mam przestać trenować piłkę nożną ? Bardzo proszę o pomoc !
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witaj,

Twoje BMI na siatkach centylowych mieści się pomiędzy 75 a 90 centylem, co oznacza, że Twoja waga mieści się w normie (nadwaga zaczyna się powyżej 90 centyla).
Natomiast to, ze aktywnie uprawiasz sport może oznaczać, ze masz dużo mięśni. Najlepiej byłoby wykonać analizę składu ciała (taki sprzęt dostępny jest w niektórych poradniach żywieniowych oraz siłowniach / klubach fitness), dzięki czemu sprawdziłabyś poziom nie tylko tkanki mięśniowej, ale także tłuszczowej. Nie jest korzystne odchudzanie się z mięśni, nadmiaru tłuszczu należy pozbywać.

To, ze jesteś aktywna jest bardzo korzystne dla zdrowia i dla Twojej sylwetki. Oczywiście, żeby zapobiec nadwadze trzeba także mądrze odżywiać się.
W załączeniu przesyłam linki do artykułów nt. zdrowych nawyków żywieniowych. Zachęcam Cię do zapoznania się z nimi i stosowania ich w życiu.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty