Czy mam niedobór witaminy D?

Mam wskaźnik Witaminy D-25(OH)D równy 33,8. Czy oznacza to niedobór Witaminy D? Jeśli tak to czy powinnam przyjmować witaminę D? I ile? I w jakich jednostkach?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani norm danego laboratorium, ale zazwyczaj wynik powyżej 30 oznacza normę. Najlepiej oczywiście przyjmować profilaktycznie witaminę D w dawce 1000j.m. dziennie w okresie od października do kwietnia - szczególnie, jeśli mało czasu przebywa Pani na słońcu.