Czy mam niedowagę? Jak przytyć?

Witam. Jestem 14-latką, mam około 1,60 m wzrostu i ważę 42 kg. Prowadzę dosyć aktywny tryb życia. Nie odchudzałam się nigdy. W mojej rodzinie nie ma raczej nadwagi. Jadam 3 lub dwa posiłki dziennie.

Witam!

Według siatek centylowych, na których sprawdza się wskaźniki masy ciała i wzrostu u dzieci i młodzieży masz niedowagę. Powinnaś ważyć około 51kg - to jest odpowiednia masa ciała dla Twojego wzrostu i wieku. Postaraj się jeść więcej posiłków dziennie - powinno ich być 5. Dodaj do swojej diety owoce oraz soki owocowe, jajka, pestki, pieczywo pełnoziarniste lub razowe, kaszę, makarony razowe oraz ryż. Te produkty zawierają bardzo dużo cennych składników odżywczych, które pomogą Ci zachować zdrowie i ładną sylwetkę. Dodaj także do swojej diety oliwę z oliwek - zawiera ona cenne tłuszcze wspomagające rozwój i wzrost. Nie rezygnuj z posiłków i staraj się jeść zawsze wtedy, gdy jesteś głodna.