Czy mam niedowagę? Powinnam przytyć?

Jestem dziewczyną, mam 12 lat, ważę 34 kg i mam 150 cm wzrostu. Rodzice mówią, że wyglądam jak śmierć na urlopie. Ile powinnam ważyć?

Witam ciepło.

Twoje BMI wynosi 15,1, na siatce cetylowej odpowiada to dokladnie linii 10 centyla - jesteś na skraju niedowagi, jeśli schudniesz chociażby 1 kilogram - będzie można stwierdzic niedobór masy ciała, stąd też moja prośba, abyś pod żadnym pozorem nie podejmowała diety odchudzającej.

Dobrze, gdyby udało Ci się chociaż odrobinę przybrać na wadze. Warto udać się na konsultację lekarską i ustalić przyczyny problemu z masą ciała.

Pozdrawiam serdecznie