Czy mam objawy nerwicy lękowej?

Dzień dobry, od około 3 lat zmagam się z okropnymi bólami głowy, zawrotami, czuję stres i czasami lęk bez żadnej przyczyny, w ostatnim czasie jest to tak silne że nie chodzę do pracy, mam strach przed spotkaniem np ze znajomymi. Czuje się słabo, ciągle zmęczona. Czy to może być nerwica lękowa? Czy można to wyleczyć?
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych lub innych schorzeniach CUN.

W takim przypadku wskazana konsultacja dobrego psychologa który w trakcie badania psychologicznego zleci odpowiednie zalecenia.

Może się okazać, że wymagana będzie konsultacja specjalisty neurologa i psychiatry.

Jeśli okaże się, że to jednak jest zaburzenia lękowe to psychoterapia w szczególnych przypadkach połączone z leczeniem farmakologicznym ale to już zdecyduje specjalista w trakcie wizyty stacjonarnej.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,

to znaczy, że są natury psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, stres lub przykre

doświadczenia z przeszłości.

Utrzymujący się lęk i ciągły niepokój wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/