Czy mam pewność, że "wypłukał" się on z organizmu i mogę zajść w ciążę?

Witam! Po 5 miesiącach zakończyłam kurację lekiem na trądzik Axotret. Czy miesiąc, o którym jest napisane w ulotce jest wystarczającym czasem, aby była pewność, że "wypłukał" się on z organizmu i mogę zajść w ciążę? Dodam, że moja Pani dermatolog mówi dokładnie to, co jest w ulotce.

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to prawda, w takim czasie ten lek już w całości wydali się z organizmu. Po jednomiesięcznej przerwie może Pani zakończyć antykoncepcję i rozpocząć starania o dziecko.