Czy mam początki jaskry?

Witam, na ostatniej wizycie u okulisty zauważono u mnie asymetrie tarcz nerwu wzrokowego w obu oczach. Tarcze są prawidłowe jeśli patrzymy na każdą z osobna, ale lekko różnią się od siebie, gdy je porównujemy. Zmiany są niewielkie, ale mogą sugerować początki jaskry. Stąd pytanie, czy tarcze w obu oczach muszą być zawsze identyczne? czy lekka zmiana jednej tarczy sugeruje początek jaskry? ciśnienie w oku jest w normie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie można udzielić jednoznacznej odwiedzi na te pytania. Radziłbym regularną kontrolę okulistyczną.