Czy mam prawo do cesarskiego cięcia?

Witam .. jestem obecnie w 2 ciąży.. pierwszy porod siłami natury z podejrzeniem zamartwicy płodu.. obecnie jestem w 28 tc od 9 tc mam stwierdzoną cukrzycę ciążowa od 11 tc na insulinie nocnej obecnie 16 jednostek .. Czy w takim przypadku mam prawo do cesarskiego cięcia? Kiedy powinni rozwiązać mi ciążę ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Cukrzyca ciążowa nie jest bezwzględnym wskazaniem do ciecia cesarskiego. Trzeba wziąć pod uwagę również inne czynnik.