Czy mam prawo do odwołania operacji usunięcia piersi?

Witam.Czekam na operację usunięcia piersi ze względu na ciągły stan zapalny i nawracajace ropnie. Byłam na konsultacji u psychologa (wymóg szpitala). Teraz mam przyjść do psychologa z mamą. Mam 30 lat, nie jestem ubezwłasnowolniona. Czy szpital ma prawo ode mnie tego wymagać? Czy mają prawo odwołać mi operację jeśli nie wyrażę na to zgody? Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od placówki w której się pani leczy, ale w systemie publicznej ochrony zdrowia takie postępowanie bez pani zgody byłoby naruszeniem tajemnicy lekarskiej. Co innego jeśli leczy się pani w sektorze prywatnym, który wymaga tego od pani, a decyzja odnośnie leczenia zależy od opinii psychologa. Sugeruję skonsultować się z lekarzem prowadzącym.