Czy mam problem z hormonami?

Mam 19 lat. Przez ostatni rok schudłam ok. 8 kg dzięki głodówkom i bulimii, jednak z nadmiaru stresów znowu przytyłam ok. 6kg. Jak mogę sobie pomoc? Mam też stany depresyjne, brak mobilizacji do czegokolwiek. Do jakiego lekarza się udać? Czy mogę mieć problemy z hormonami?

Witam!

Wielokrotne zmiany masy ciała z pewnością doprowadzają do rozchwiania równowagi organizmu. Polecam Ci wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i wykonanie podstawowych badań. Nie podałaś swojej obecnej masy ciała, więc ciężko odnieść mi się do ewentualnego włączenia diety odchudzającej. Myślę, że nie zaszkodzi Ci aktywność fizyczna. Podkręci metabolizm, poprawi samoocenę, nada sylwetce ładny kształt. Warto skonsultować się także z psychologiem, który pomoże Ci w rozwiązaniu Twoich problemów.

Pozdrawiam ciepło