Czy mam problemy z kątnicą?

Witam, od 2021 często boli mnie brzuch w okolicach prawego biodra, w miejscu kątnicy. Czuję często tam wypukle masy kałowe, przy dociśnięciu dłonią kluje mnie tam. Czasem ten ból jest bardzo mocny. Raczej nie mam biegunek, bardziej ten stolec jest twardszy. Ostatnio jak zjadłem fast fooda i bardzo zabolało mnie w tamtym miejscu załatwiłem się i była tam odrobinka śluzu jakby z kropka krwi, zaniepokoiło mnie to bardzo. Miałem robione usg w październiku które nic nie wykazało i poprawne badania krwi. Mam również mocny refluks, gastroskopia robiona w 2021 roku. Czy to może być nowotwór kątnicy? Co powinienem dalej zrobić i gdzie się udać? Poprzedni gastrolog nie przejął się tymi objawami

Witam,

opisanym problemie zdrowotnym najlepszym specjalistą jest gastrolog nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się do innego gastrologa w celu wydania drugiej opinii na temat opisanych Pana problemu. Wymagana jest diagnostyka obrazowa jamy brzusznej np TK, MR oraz kolonoskopia. Dobrze by było przed wizytą wykonać badanie kał na utajoną krew.

Pozdrawiam