Czy mam problemy z krzepnięciem krwi?

Dzień dobry mam pytanie dziś odebrałam wyniki APTT 79.50s ;Ratio 2,48 ;PT 14,5s ; INR 1,39; wskaźnik protrombinowy 72,0% czy oznaczają ze mam problem z układem krzepnięcia proszę o odpowiedź .

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik APTT jest nieprawidłowy i może świadczyć o skazie krwotocznej. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu pokierowania dalszą diagnostyką. Jeśli ma pani nasilone objawy lub krwawienia proszę udać się na SOR.