Czy mam się martwić moimi wynikami przeciwciał w ciąży?

Witam. Mam 25 lat i jestem w ciąży. Bardzo zaniepokoily mnie wyniki przeciwciał anty-hbs które wynoszą 48. Czy mam się czym martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

czy była Pani szczepiona na wzw typu B? wskazana dalsza obserwacja, miano jest niskie ale zabezpiecza przed zakażeniem

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli była Pani szczepiona, jest to prawidłowy wynik. Wskazuje na obecność ochronnych swoistych przeciwciał anty-HBs.