Czy mam się niepokoić wynikiem badania CEA?

Witam Mężczyzna lat 38 Mam pytanie odnośnie badania CEA (ICD-9: 153)14 mianowicie czy powinienem być Zaniepokojony wynikiem badania ? Ponieważ przy normach : 0,00-0,5 ng/ml moj wynik 4,13 czyli jest bliski górnej granicy .

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan, z jakiego powodu został oznaczony ten marker - jakie ma Pan objawy, czy dolegliwości. Natomiast wynik ten jest w normie i nie stanowi powodu do niepokoju.