Czy mam się obawiać tego spadku ilości wód płodowych?

Dzień dobry, jestem w 30 tyg ciąży i dziś na USG poinformowano mnie że mam ilość wód płodowych w dolnej granicy normy AFI= 8,2cm. 18 dni temu też robiłam USG i wtedy AFI wynosiło 11,25cm. Próbowałam dowiedzieć się czy taki spadek jest normalny czy możne oznaczać jakiś wyciek wód, Ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi gdyż na poprzednim USG byłam prywatnie i na dziejszej wizycie w ramach NFZ pani doktor nawet nie chciała spojrzeć na wynik tego prywatnego badania. Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam się niepokoić takim spadkiem, bardzo się martwię. Zalecenie mam ponownej kontroli dopiero za miesiąc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. To AFI jest w normie. Wskazana jest regularna kontrola ginekologiczna.