Czy mam się obawiać tym podwyższonym wynikiem cukru?

Witam mam 39 lat od jakiegoś czasu mam podwyższony cukier pomiar naczczo 109.114.116.przewaznie 109.natomiast 2-3 godziny po posiłku 140.148.czy mam się czegoś obawiać

Szanowny Panie, glikemia na czczo jest nieprawidłowa, należy wykonać OGTT czyli test doustnego obciążenia glukozą. Serdecznie pozdrawiam