Czy mam się odchudzać i jak?

Witam! Mam 15 lat, 184 cm wzrostu i ważę 65 kg. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam się odchudzać, czy to mi nie zaszkodzi, a jeśli tak, to proszę o wskazówki (dieta). 4 razy w tygodniu chodzę na treningi lekkoatletyki. Pomimo to sądzę, że jestem za gruby. Proszę o pomoc! Z góry dziękuję!

Witaj,
absolutnie nie powinieneś się odchudzać! Twoja waga jest prawidłowa. Na siatkach centylowych Twoje BMI odpowiada 25 centylowi, co oznacza, że choć waga jest w normie, to już niewielki ubytek masy ciała spowodowałby niedowagę. A konkretnie - gdybyś ważył 5 kg mniej, występowałby u Ciebie niedobór masy ciała w stosunku do wzrostu, który jest równie niekorzystny co nadmiar.
Jesteś w okresie intensywnego wzrostu, trenujesz i powinieneś się dobrze odżywiać. Zachęcam Cię do zapoznania się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi - linki do artykułów w załączeniu.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Odżywiaj się zgodnie ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i bądź aktywny fizycznie, dzięki temu zadbasz o swoje zdrowie i dobrą formę.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Agnieszka Kuczewska