Czy mam szanse zrzucić ok. 8 kg, ograniczając jedzenie, bez ćwiczeń?

Mam 25 lat. Nie moge sobie poradzić ze zrzuceniem paru kilogramów. Od dwóch lat jestem szczęśliwą mamą, jednk po ciąży zostało mi parę kilogramów, zwłaszcza na brzuchu. Marzę o tym aby ważyć 53kg tyle co przed ciążą. Moja aktualna waga to 63kg przy wzroście 166. Bardzo proszę o pomoc!

Witam,

Okres ciąży jest momentem, kiedy metabolizm ulega spowolnieniu. Przemiana materii nie jest już taka sprawna, jak wcześniej. To powoduje, że mimo takiej samej ilości jedzenia, jak wcześniej masa ciała wzrasta.

Oczywiście jest możliwe schudnąć 8kg na samej diecie, bez aktywności fizycznej. Ale jest to proces dłuższy i wymaga kontroli dietetyka, ponieważ trudno jest oszacować faktyczną zawartość kilokalorii i składników odżywczych, a zbyt drastyczne ograniczenia mogą prowadzić do niedoborów pokarmowych.