Czy mam wyjąć krążek Nuvaring?

Bralam tabletki sindi 37. Przechodzę na krążek Nuvaring. Założyłam go pierwszego dnia miesiączki, czyli nie po tygodniowej przerwie. Czy mam go wyjąć, bo może mi zaszkodzić? Proszę o pilna odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, nie ma konieczności wyjmowania pierścienia. Proszę po 3 tygodniach go usunąć i zrobić normalną 7 dniową przerwę.