Czy marihuana uszkodziła mi pamięć?

Witam serdecznie, marihuanę w życiu paliłem czterokrotnie, w przeciągu 3 miesięcy. 3 razy były to tylko 2-4 wdechy marihuany. I teraz pytanie: czy mogło to uszkodzić trwale moją pamięć? Dziś np. nie pamiętałem, co jest stolicą Egiptu, a całoroczny egzamin powtórzeniowy z matematyki poszedł mi bardzo słabo (co prawda nie przygotowywałem się do niego). Czy to kwestia tego, że w pierwszym wypadku nie używam na co dzień tej wiedzy, a w drugim, że natężenie materiału w liceum jest dość duże? Czy to kwestia uszkodzenia pamięci? Np. oglądając film nie pamiętam nazwisk wszystkich bohaterów.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Należy pamiętać, iż wszelkie środki psychoaktywne mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, także pamięci. Zdarza się także, że kontakt z narkotykiem może ujawnić lub nasilić objawy innego schorzenia.
Nie wydaje mi się, by przytoczone przykłady potwierdzały Twoje obawy o zaburzenia pamięci były silnie związane z marihuaną, którą paliłeś. Niestety nigdy takiej ewentualności nie można wykluczyć, dlatego obserwuj swój organizm i jeśli zauważysz coś naprawdę niepokojącego udaj się do lekarza pierwszego kontaktu.

A tak w ogóle to by mieć dobrą pamięć należy ją ćwiczyć, więc polecam naukę zamiast przygód z substancjami narkotycznymi.

Pozdrawiam