Czy martwić się moim wynikiem Holtera?

Bardzo proszę o interpretację wyniku Holtera, czy jest czym sie martwić? Dominujący rytm zatokowy, miarowy, cz. min. 44/min w trakcie snu, max 167/min w trakcie aktywności. Nie obserwowano arytmii . komorowej. Zarejestrowano nieliczną arytmię nadkomorową - 37 SVES/d oraz zaburzeń przewodzenia i znamiennych dla niedokrwienia zmian odc. ST. Zwraca uwagę dość wyraźna zmienność oddechowa rytmu serca, zwłaszcza w trakcie snu oraz epizody zmienności morfologii zał. P o charakterze wędrowania rozrusznika - cechy fizjologicznego napięcia układu wegetatywnego. badanie trwało 45 godzin Aktywność nadkomorowa; -dodatkowe pobudzenie nadkomorowe (sves): 37 ogółem, w pobudzeniach pojedynczych - tachykardia: 134 -rytm nieregularny: 15 Zdarzenia nadkomorowe; -tachykardia 134>120 -najwazniejsza tachykardia; 974,7 sek przy 156 bpm Kobieta, wiek 33 l,

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik powinien być interpretowany przez kardiologa wraz z wynikami innych badań.