Czy martwy ząb przed leczeniem kanałowym może boleć?

Witam. Mam lekarstwo w zębie już około miesiąca i idę w sobotę na jego zdjęcie i wtedy lekarz zobaczy czy potrzebne będzie leczenie kanałowe. Ten ząb od czasu do czasu mnie tak sporadycznie zaboli, lekko ale ogólnie jest myślę spoko. Kanałowo leczy się tylko zęby martwe podobno, więc skoro zdarza się, że zaboli to znaczy, ża ząb jest nadal żywy i będzie plomba czy boleć też może martwy ząb przed leczeniem kanałowym?

Kanałowo leczy się zęby martwe oraz w stanie zapalnym nie odwracalnym , który może prowadzić do martwicy. Czasem trudno ocenić czy ząb już należy leczyć kanałowo. Niepewne zęby czasem lepiej przeleczyć kanałowo. Zęby mogą przejść w stan przewlekłego zapalenia bez wyraźnych objawów i zaostrzyć się kilka miesięcy później. Pozdrawiam.