Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy masturbacja ma wpływ na rozmiar penisa?

Witam. Mam 13 lat a mój penis ma 12,5cm. Trochę się niepokoję bo rozmawiałem z kolegami którzy mówili mi, że mają po 18cm. Czy taki penis wystarczy do współżycia? I jeszcze jedno. Zacząłem masturbować się od 11 roku życia. Nie miałem jeszcze wtedy wytrysku. Niedawno przeczytałem, że zbyt wczesna masturbacja powoduje że penis nie rośnie. Czy to prawda? Dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Masturbacja nie ma wpływu na rozmiar penisa. Zdecydowanie nie powinieneś mieć zatem powodów do niepokoju. Ponadto pamiętaj, że dużą część okresu dojrzewania masz jeszcze przed sobą, co oznacza, że Twoje ciało (w tym rozmiar penisa) będzie się znacznie zmieniać.

0
Wiesław Mahaczek Urolog, Szczecin
81 poziom zaufania

witam
wystarczy do współżycia, jeszcze urośnie, masturbacja nie powudyje, że penis nie rśnie
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy