Czy masturbacja ma wpływ na seks?

Dzień dobry mam 29 lat od 12 roku życia się masturbuje regularnie i chciałem za pytać czy jak będe uprawiał seks z dziewczyną czy nie bełdzie problemu aby odbyć z nią stosunek?przez to ze od tylu lat się masturbuję chodzi mi też czy mi bełdzie stał penis żeby doszło do jej penetracji pochwy prosze o odpowiedz bo się tym martwie

Dzień dobry, w swoim zapytaniu pisze Pan, że masturbuje się regularnie od 12 roku życia i w związku z tym towarzyszą Panu obawy, że w trakcie intymnego zbliżenia z kobietą erekcja będzie niewystarczająca by odbyć stosunek. Masturbacja sama w sobie jest naturalnym zachowaniem i nie powinna prowadzić do problemów ze wzwodem. Sposób w jaki Pan się masturbuje można odtworzyc w relacji z kobietą. Zastanawiam się natomiast czy w trakcie masturbacji ogląda Pan filmy ponograficzne o określonej tematyce. Takie filmy z reguły dostarczają wiele różnych bodźców w krótkim czasie oraz doprowadzają do szybkiego podniecenia. Realna sytuacja z kobietą nie zawiera tylu bodźców, w związku z czym zdarza się, że niekiedy u mężczyzn nie dochodzi do wystarczającej erekcji, która pozwoliła by na penetrację pochwy. Mowa tu jednak o mężczyznach uzależnionych od pornografii. Sama masturbacja natomiast nie jest niczym złym- wręcz przeciwnie- redukuje napięcie, daje przyjemność oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Pozdrawiam, Beata Bystranowska.