Czy masturbacja może być szkodliwa?

Dzień dobry. Mam 18 lat i występuje u mnie silne napięcie seksualne które od czasu do czasu rozładowuję poprzez masturbację. Nie robię tego często ale po 1-2 tygodniowych okresach abstynencji nieraz masturbuję się nawet 3-4 razy dziennie, najczęściej raz za razem z około 15 minutowymi odstępami. Potem znów mam długą przerwę. Czy taka dość częsta masturbacja po długiej abstynencji może być szkodliwa? Czy grozi to trwałym pogorszeniem parametrów nasienia albo spadkiem poziomu testosteronu?
18 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie nie jest to szkodliwe. Może jedynie warto skrócić okresy absencji na rzecz zmniejszenia liczby masturbacji podczas jednego dnia.