Czy masując zgrubienie na wardze pomogę w zniknięciu zmiany?

Witam, czy masując gulke/zgrubienie na wardze (miesiąc temu doznałam urazu i rozcielam wewnętrzna stronę wargi(sluzowke)) pomogę w zniknięciu zmiany ? Czy moge to miejsce czyms smarować ? Gulka ta troche obniżyła mi usta w tym miejscu ... Dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowalbym konsultację z lekarzem bezpośrednio. Masaż może nieco pomóc, jednak nie spodziewałbym się zaskakujących efektów.

Witam. Może Pani smarować miejsce miejscowo działającymi maściami o działaniu przeciwzapalnym, np. sacholem. Może pomóc również regularne płukanie jamy ustnej specjalnie przeznaczonym do tego płynem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Masaż bez wątpienia nie przyniesie spektakularnych efektów. Zmianę przede wszystkim należy jednak ocenić podczas bezpośredniej wizyty. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą dermatologiem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Efekt masowania zmienionego miejsca może być niezadowalający. Proszę udać się do lekarza, który po ocenie zmiany wdroży odpowiednie postępowanie.