Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mąż ma zaburzenia psychiczne?

Witam. Mam pytanie. Mąż ma pewien problem, konkretnie chodzi o to że jest fetyszysta. Podnieca go noszenie pampersów. Na początku było tak żebym to ja nosiła ale sytuacja sie zmieniła. Teraz to on nosi na codzień, np. wychodząc na miasto, bądź zakłada sobie na noc. Nie używa już tego do spraw intymnych tylko niestety do życia codziennego. Boję się bo jestem w ciąży i nie chce żeby to jakoś wpłynęło na wychowanie syna. Proszę mi powiedzieć, czy to jest już zaburzenie? Na terapię żadną nie chce iść. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Dzień dobry
Proszę porozmawiać z mężem i zapytać się go co noszenie pampersa mu daje?Czy ma n.p problem z nietrzymaniem moczu, czy kojarzy mu się to z czymś seksualnym?.Może gdyby wiedział jaki jest tego cel, może poszukać innego zachowania, które mu je zastąpi i zrozumieć dlaczego to robi?.Noszenie pieluch kojarzy się z dzieckiem, opieką, brakiem kontroli nad wydalaniem. Może on chce na siebie w ten sposób zwrócić uwagę Pani, czegoś potrzebuje?.Proszę powiedzieć mu o swoich obawach związanych z pojawieniem się dziecka. Może Pani zaproponować mu wspólną wizytę u psychologa, żeby Pani mu towarzyszyła.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy