Czy melatonina pomaga?

Czytam tu porady, by stosować melatoninę. Bardzo mnie to dziwi, ponieważ o tym leku słyszłam od lekarzy psychiatrów, w tym z P.Z.S., że jest nieskuteczny i nie pomaga pacjentom z bezsennością (mnie również nie pomógł). Czym spowodowana jest taka rozbieżność opinii? Czy opierają się państwo na opinii pacjentów, którzy ten lek brali czy na reklamowych ulotkach?

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Proszę Pani. Skuteczność melatoniny nie została potwierdzona w wiarygodnych badaniach klinicznych (to, że coś nie jest potwierdzone nie znaczy, że jest wykluczone - czyli tak naprawdę nie wiadomo czy działa). Jednak wiele osób chwali sobie ten lek i obserwuje jego skuteczność. Zwłaszcza dotyczy to osób cierpiących na bezsenność związaną z zaburzeniem cyklu snu i czuwania typu jetlag (po zmianie stref czasowych). Jeżeli Pani typ bezsenności jest inny zapewne melatonina nie będzie dobrym wyborem. 

Ulotki reklamowe nie są dobrym źródłem informacji o leku, dlatego zapewniam Panią, że lekarze z nami współpracujący z nich nie korzystają.  

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty