Czy metocard może powodować podwyższenie cukru i cukrzycę?

Witam mam 22 lata od 4 lat zazywam metocard 50 ostatnio zmierzylam glukoze wynik 101 wystraszylam sie i zrobilam nasteonego dnia wynik 100 czy metocard moze powodowac podwyzszenie cukru i cukrzyce ? W mojej rodzinie dziadek chorowal na cukrzyce typu 2. Czy powinnam zmienic lek lub zaprzestac go brac ? Biore 25 mg 3 razy dziennie na tachykardie. Bardzo proszę o szybka odpowiedz Pozdrawiam

Dzień dobry,
prawidłowa glikemia na czczo wynosi 70–99 mg/dl, cukrzycę możemy stwierdzić, gdy 2-krotnie glikemia na czczo ≥ 126 mg/dl oraz występuje dodatni wywiad kierunkowy. Absolutnie nie należy zaprzestawać zażywania leku bez wcześniejszego osobistego kontaktu ze specjalistą. Proszę kontrolować masę ciała, by utrzymywała się w normie.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny