Czy miałem ciąg alkoholowy?

Witam,po wyjściu ze szpitala z oddziału gastrologii (duży stres) napiłam się nalewki od przyjaciół (niewielka ilość ok 200 ml) i potem miałam gwałtowną potrzebę picia alkoholu. Był to czwartek, w piątek nie piłam nic ale cały czas chciało mi się napić. W sobotę kupiłam butelkę wina i wypiliśmy z kolegą ok 2/3 na spółkę. Dopiero to przyniosło mi ulgę. Potem chęć picia minęła i zaczęło mnie odrzucać od alkoholu. Czy wyżej wym syt można zakwalifikować jako pierwszy ciąg alkoholowy? Piję rzadko i nie za dużo głównie ze znajomymi, ale obawiam się że wbrew temu wszystkiemu zaczynam się uzależniać. Bardzo zależy mi na odpowiedzi. Pozdrawiam

szanowna Pani być może jakaś sytuacja życiowa do tego doprowadziła? Nie sądzę aby miał to być ciąg alkoholowy, tym bardziej żd napisała Pani iż pije Pani alkohol rzadko